Het is altijd leuk en inspirerend om te zien hoe voormalige gebouwen omgetoverd zijn tot nieuwe bestemmingen. Vandaag willen we een voormalige stripclub laten zien, die verbouwd is tot een stijlvol designhotel, The Broadview Hotel! Het is gevestigd in een prachtig pand uit 1893 gelegen in Toronto. Een prachtig hoog hoekpand met mooie karakteristieke rode stenen en grote boogramen. Het exterieur is gerestaureerd door ERA Architects, terwijl Canadese studio DesignAgency verantwoordelijk is geweest voor het interieurontwerp. Kom een kijkje nemen en raak geïnspireerd!
Mix van oud en nieuw
In totaal heeft het mooie boetiekhotel 58 kamers, publieke ruimtes met een café, bar, restaurant, event ruimtes en een dakterras restaurant en bar. Het is dus eigenlijk veel meer dan een hotel. DesignAgency – die tevens een kantoor heeft in Los Angeles, gaf aan dat veel interieurdetails na verloop van tijd ‘volledig gewist’ waren. Enkele originele details zijn de stoere bakstenen muren, de dikke zwarte steunpilaren, en natuurlijk de originele hoge plafonds. Om de geschiedenis van het gebouw te respecteren, kozen ze voor materialen en afwerkingen die passen bij het gebouw. Dit hebben ze gecombineerd met moderne, eigentijdse en speelse elementen, om op die manier een laagdrempelige comfortabele sfeer te creëren in het hotel.
Wooninspiratie
Door het gehele hotel tref je een mix van verschillende luxe en stijlvolle materialen aan. Denk aan grote hexagon vloertegels, warme houten vloeren, behang met leuke patronen, gouden accenten, leren details, mooi gekleurde muren, fluwelen gordijnen, vintage houten meubels, noem maar op. Als design- en interieurliefhebber zal je je ogen uit kijken! Door het gehele interieur van het hotel tref je bovendien originele ideeën aan, die je ook heel goed thuis kunt toepassen. Hangplanten, overlopen van vloeren, mooie bedden met originele hoofdborden, etc.
Fotografie: Grace Bennett | Joel Levy
No Comments